Jdi na obsah Jdi na menu
 


HC VHS Benešov : HC Klášterec nad Ohří

7 : 3

(1:0, 3:1, 3:2)

 

Branky: 17. Vacek (Košatka), 28. Jágr (Vacek), 36. Zeman (Košatka), 37. Kaňka (Kounovský), 42. Jágr (Dvořák), 44. Kaňka (J. Verbík), 56. Vacek (Kounovský) – 40. Krpenský (Kotrouš, Ambrož), 46. Pražák, 60. Řezníček (Novák). Rozhodčí: Němec. Vyloučení: 11 x 2, Kouba a Macek 5 + OK – 10 x 2, Panocha 5 + OK, Kadlec 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 400. Třetiny: 1:0, 3:1, 3:2.


HC VHS Benešov: Malík – Macek, J. Verbík, Kocman, Kaňka, Kounovský – Zeman, Košatka, Vacek, Jágr, Dvořák – Pešek, Kouba, Peťovský, Jaeger, Moravec – L. Holánek.

 

 

Show, kterou uváděl Viky Cabadaj, nakonec přispěla k domácí výhře. Před úvodním vhazováním vjížděli hráči na led (benešovští Vodní Lvi poprvé v nových žlutých dresech) jako v NHL a konferenciér Duchoslav každého představil. V domácím dresu se objevila nová tvář obránce Petr Pešek. „Je u nás na měsíční zkoušku z Benátek nad Jizerou,“ odtajnil trenér Kaisr posilu.


Celý zápas viděli diváci i s opakovačkami na velkoplošné obrazovce. Navíc mezi první a druhou třetinou předvedli své umění nejmenší benešovská Vodní Lvíčata, mezi druhou a třetí částí se konala divácká soutěž se střelbou na branku a jednou za každou třetinu byla komerční přestávka s uklízením ledu.
Samotné utkání začalo oboustranně rychle se střelami na obou stranách, ale dělovky Macka, Kaňky a dvakrát J. Verbíka zlikvidoval brankář Damašek, stejně se činil i na druhé straně Malík při zakončeních Řepíka, Jáchyma a oslabeních. Jediný gólový moment přišel v 17. minutě. Košatka přihrávkou o mantinel našel rozjetého Vacka, který přebruslil obránce, vyškolil brankáře a poslal puk do sítě.

 


Druhá třetina začala kuriózně. Hlavní rozhodčí Němec byl trefen pukem do nohy, s bolestivou grimasou odjel z ledu a musel být ošetřen. Po čtyřech minutách se vrátil, ale to již domácí vedli 2:0, když se po úniku Vacka trefil pod horní tyč Jágr. Definitivní klid do domácích řad přinesly dvě slepené branky. Ve 36. minutě propálil Zeman brankáře po přihrávce Košatky a vzápětí se po průniku Kounovského trefil pod víko Kaňka. V závěru třetiny zkazil Malíkovi čisté konto Krpenský.

 


V poslední části se diváci bavili. Domácí ihned Jágrem po přihrávce Dvořáka a krásnou přesilovkovou kombinací Kaňky s J. Verbíkem, kdy prvně jmenovaný uklidil puk do prázdné branky, zvýšili na 6:1. Poté se diváci dočkali i boxerské vložky v podání domácího Kouby a hostujícího Panochy, kterou ocenil rozhodčí trestem do konce utkání. Vzápětí Klášterec snížil Pražákem a Malík musel čelit několika ranám a závarům. V 54. minutě přišli Vodní Lvi o dalšího obránce, když se šel předčasně sprchovat Macek za píchnutí holí do protihráče. V závěru ještě nejprve Vacek po přihrávce Kounovského zakončil sólo mezi nohy již náhradního brankáře Studničky a na druhé straně zarmoutil Malíka Řezníček po přihrávce Nováka.

 


„Měl jsem velké obavy, abychom nepodlehli tomu, co se dělo okolo utkání. Většinou, když jsme někde hráli a byly tam oslavy nebo show, tak domácí prohráli. Hráči si však tyto zkušenosti vzali k srdci a dvě třetiny, do stavu 4:0, hráli velmi zodpovědně. Zbytečně jsme ale dostali gól do šatny. Na začátku třetí třetiny jsme však rychle vstřelili dva góly. Poté byla hra rozháraná a každý si chtěl dát branku. Jen škoda vyloučení, i když se divákům boxerská vložka musela líbit. Musím pochválit všechny tři pětky a velmi dobře zachytal brankář Malík,“ pochválil své ovečky trenér Benešova Josef Kaisr.

 

 

Autor: Pavel Šimáček

Zdroj: Benešovský Deník